Питання

Як можна отримати приватну консультацію з питань ґрунтозахисних технологій?

У Вас є можливість поспілкуватися з експертами, фахівцями та практиками у питаннях ґрунтозахисних технологій на тематичних тренінгах та Днях Поля (інформацію про майбутні заходи можна знайти у розділі Анонси). Також Ви можете отримати консультацію, заповнивши форму зворотнього зв’язку у розділі Контакти.

Чи управління земельними ресурсами сприяє адаптації до змін клімату?

Так, стале управління ґрунтовими ресурсами ефективно протидіє: 1) потеплінню, шляхом поглинання вуглецю та зменшення викидів парникових газів; 2) процесам опустелювання, через підтримання природного балансу в екосистемах, ефективного використання водних ресурсів, збереження біорізноманіття та природної родючості ґрунтів. Надзвичайно важливо сприяти застосуванню сталих методів управління ґрунтами для адаптації до змін клімату, а також до змін погодних умов та різких перепадів температур.

Це правда, що ґрунти містять чверть біорізноманіття нашої планети?

Так. У ґрунті співіснують мільярди мікроорганізмів, таких як бактерії, гриби і найпростіші, а також тисячі комах, кліщів і хробаків.

Який зв’язок існує між “здоровими” ґрунтами та поживною їжею?

Існує прямий зв’язок між якістю ґрунту та здоров’ям людини, оскільки 95% продуктів, які ми споживаємо, надходять з ґрунтів. Якість ґрунту та його родючість безпосередньо впливають не тільки на вміст поживних речовин у сільськогосподарських культурах, а і на організм людини. Наприклад, дефіцит мікроелементів у ґрунті, таких як селен і йод, призводить до порушення збалансованого надходження поживних речовин в організм людини, хоча зазвичай це не впливає на ріст рослин.

Окрім того, рослини поглинають не тільки корисні речовини і воду з ґрунту, але й небезпечні речовини, такі як важкі метали та забруднювачі.

Що я можу зробити для захисту земельних ресурсів?

Кожен: фермер, науковець, держслужбовець чи звичайний пересічний громадянин, – може зробити свій внесок для захисту ґрунтів. Лише спільними зусиллями можна розв’язати проблеми деградації земель та опустелювання:

  • Практикувати ґрунтозберігаючі підходи у землеробстві, з обмеженим внесенням шкідливих забруднювачів
  • Уникати забудови територій з родючими ґрунтами
  • Піклуватися про збереження і збільшення рослинного покриву
  • Зменшувати харчові відходи та споживання продуктів у пластикових упаковках
  • Дотримуватися самому та контролювати дотримання іншими встановлених екологічних норм та не забруднювати навколишнє середовище
  • Розвивати та підтримувати новітні підходи та технології ефективного використання природних ресурсів
  • Продовжувати термін використання речей власного вжитку