Польова школа фермера ФАО: як провести весняну посівну кампанію

Оприлюднено: 28 Березня 2019

Перший тренінг польової школи фермера ФАО був присвячений питанням проведення весняної посівної кампанії. Серед більш ніж 50 учасників були фермери, науковці та студенти вишів у сфері сільського господарства.

Під час теоретичної частини учасники вивчали стан та особливості агрометеорологічних умов осінньо-зимового періоду 2019 року в Херсонській області, сівбу в системі землеробства No-till, проблеми вітрової ерозії та переущільнення ґрунту, а також вертикальний обробіток ґрунту та методи збереження і максимально ефективного використання зимової вологи.

Практична частина тренінгу проходила на дослідному господарстві «Великі Клини» та фермерському господарстві «Теллус-Юг», де учасники безпосередньо на полі могли побачити вивчені питання.

Зокрема, спікери тренінгу дають фермерам важливі рекомендації щодо проведення весняної посівної кампанії, які допоможуть протистояти вітровій ерозії та зменшити поширення деградації ґрунтів:

  1. Впроваджувати ґрунтозахисні сівозміни, використовувати технології прямого посіву.
  2. Мінімізувати обробіток ґрунту, залишаючи рослинні рештки на поверхні.
  3. Відновлювати та висаджувати захисні лісосмуги.

Загалом ФАО проведе десять тренінгів, щоб допомогти фермерам зупинити деградацію земель в Україні. Тематика тренінгів стосується весняної посівної кампанії, біорізноманіття, зрошення, методів обробітку ґрунту, відновлення захисних лісосмуг, економічних розрахунків у веденні сільського господарства.

Тренінги проходять в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ). Діяльність в рамках цього чотирирічного проекту ФАО пов’язана з більш широкими глобальними зусиллями, оскільки вона сприяє досягненню Цілі 15 сталого розвитку «Життя на землі».