Школа фермера: No-till на зрошуваних землях

Оприлюднено: 25 Липня 2019

П’ятий тренінг Польової школи фермера, що пройшов на Херсонщині, був присвячений ефективності застосування технології No-till на зрошуваних землях. Під час теоретичної частини більше півсотні учасників обговорили інноваційні підходи у ґрунтозберігаючих технологіях, системи землеробства на неполивних і зрошуваних землях, застосування різних технологій обробітку ґрунту.

Микола Малярчук, доктор сільськогосподарських наук, головний науковий співробітник відділу зрошуваного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН, та Андрій Шатковський, Інститут водних проблем та меліорації ознайомили слухачів із ґрунтово-екологічними зонами України та найбільш поширеними типами ґрунтів у Херсонській області та Степу – каштановими солонцюватими. В області розташувалася українська пустеля, площа якої щоденно збільшується. Науковці переконані, що застосування нульових систем основного обробітку забезпечують позитивний розрахунковий баланс гумусу і еколого-економічний ефект.

Практичними аспектами застосування No-till поділилися представники господарства «Зоря-Юг» – директор Руслан Кунгуров та агроном Андрій Кисловський. Учасники мали можливість оглянути техніку господарства для посіву та догляду за посівами, системи зрошення та управління поливами, що використовуються господарством. Представники «Зоря-Юг» поділилися своїм досвідом та секретами вирощування ярих культур із застосуванням технології No-till, яку тут використовують вже впродовж 8 років. Присутні оглянули не лише поля кукурудзи, сої та соняшника, а й поля після збору ранніх ярих зернових культур (озима пшениця, озимий горох); обговорили особливості вирощування, проблеми, шляхи вирішення та отримані результати. Разом досліджували стан ґрунту, рівень його вологості, а також насичення поживними речовинами.

Загалом ФАО проведе десять тренінгів, щоб допомогти фермерам зупинити деградацію земель України. Тренінги проходять в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ). Діяльність в рамках цього чотирирічного проекту ФАО пов’язана з більш широкими глобальними зусиллями, оскільки сприяє досягненню Цілі 15 сталого розвитку «Життя на землі».

Більше: https://healthy-soils.org.ua/poliova-shkola-fermera/