Японія цікавиться методами боротьби з деградацією ґрунтів

Оприлюднено: 13 Березня 2019

Журналіст відомої японської газети «Асахі Шімбун», Коджі Нішімура, разом із представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні побували в Інституті ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського та оглянули ґрунти Харківської області.

Метою приїзду журналіста «Асахі Шімбун» є написання матеріалу про проблеми деградації ґрунтів України у глобальному контексті. Збереження ґрунтів є важливим питанням для Японії, продовольча безпека якої суттєво залежить від імпорту. Загалом для завдань сільського господарства у країні використовується лише 15% земель.

Під час візиту вдалося побачити чорноземи Харківської області, на які багаті землі Лісостепу України. Високий вміст гумусу, достатня зволоженість, клейкість характеризують якість місцевих чорноземів, а профіль родючого шару становить близько 100 см.

Однак місцеві ґрунти потерпають від водної та вітрової ерозії, – розповідають у інституті ґрунтознавства.

За даними інституту, 17 видів деградації охоплюють 12 млн га земель України та завдають збитків на 35 млрд гривень щороку. Проте новим викликом, внаслідок якого особливо потерпають землі Донецької та Луганської областей, є хімічне та фізичне пошкодження грунту через військові дії.

Вирішити проблеми деградації місцевих ґрунтів допомагає ФАО в рамках проекту «Інтегроване управління деградованих земель лісостепової та степової зон України», що реалізується за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ), в тому числі через створення єдиної національної платформи, що дозволить обєднати зусилля всіх провідних українських та міжнародних фахівців у сфері ґрунтознавства.